Župnijske novice
3x82017-03-23 15:49:12

Naš čas je naporen, živce imamo napete. Zdravniki imajo ogromno dela s srcem, krvnim obtokom, pritiskom in z živci. Kdor se temu peklenskemu tempu, strašljivemu življenju, pusti ujeti predvsem v večjih mestih -, tudi sam kmalu zboli in napol znori. Dobro si spal, v vsem miru si vstal, dobro se počutiš, si dobre volje in poln optimizma. Potem pa pride na mizo z zajtrkom časopis. Sama grozna poročila: zločini, nesreče, katastrofe, narodni in mednarodni konflikti... Pri zadnjem požirku kave zavzdihneš: »Svet gre k hudiču.« Vse tvoje dobro razpoloženje se razblini. In tako se nadaljuje ves dan: obremenjujejo te gost promet, zvonjenje telefonov, ropot strojev, hrup na cesti, lajnanje radia, šefov ton ...

Nauči se skrivnosti, kako ohranjaš zdravje na duši in telesu. Zapomni si formulo »trikrat osem«: osem ur delaš, osem ur spiš - osem ur pa se smeješ, ješ, se igraš, poješ, moliš. »Trikrat osem!« To je zate - rešitev.

Misli iz kompendija2016-02-13 21:51:03

Zakaj je Kristus ustanovil zakramenta pokore in bolniškega maziljenja?

Kristus, zdravnik naših duš in teles, ju je ustanovil zato, ker more biti novo življenje, ki nam ga je podaril po zakramentih uvajanja v kršÄanstvo, oslabljeno in z grehom celo izgubljeno. Zato je Kristus hotel, da njegova Cerkev nadaljuje njegovo delo ozdravljanja in odreševanja po teh dveh zakramentih.

MISLI IZ KOMPENDIJA2016-02-06 08:33:28

V kakšnem smislu je vse Kristusovo življenje skrivnost?

Vse Kristusovo življenje je dogodek razodevanja. Kar je vidno v Jezusovem zemeljskem življenju, vodi k njegovi nevidni skrivnosti, zlasti k skrivnosti njegovega božjega sinovstva: "Kdor vidi mene, vidi Očeta" (Jn 14,9). Tudi  če se odrešenje dopolni s križem in vstajenjem, je vse Kristusovo življenje skrivnost odrešenja, kajti vse, kar je Jezus storil, govoril in trpel, je imelo namen odrešiti padlega človeka in ga znova postaviti v njegovo prvotno poklicanost božjega otroka.

Starejše novice