Dobrodošli med nami

Pozdravljeni, dragi obiskovalec spletne strani naše Žetalske župnije!

Morda ste zašli na našo spletno stran zaradi radovednosti, ker ste član naše župnije, kakorkoli že, Vaš obisk izkoriščam, da vas vprašam:"Kako je z vašim veseljem?" Kdor želi drugim prinesti toplino tako kot naš nadangel Mihael, zavetnik naše župnije, mora imeti ogenj v sebi - ogenj veselja nad življenjem! Vedno se nam nekam mudi in pogosto rečemo:"Nimam časa." Z Vami pa naj ne bo tako. Pogosto se ustavite, da bomo imeli čas biti dober človek! Želim vam, da vas neizmerno veselje, da smo ljubljeni in odrešeni, nikdar nebi zapustilo, tudi v najbolj tesnih in temnih trenutkih vašega življenja ne!
Dobrodošli pa tudi v naši cerkvi. Žetalčani se radi družimo: pri sveti maši, na romanjih, pohodih na Donačko, miklavževanju, na materinski dan... še posebej slovesno praznujemo god svetega nadangela Mihaela. Če kdaj, potem Vas za to priložnost vabimo, da se udeležite slovesne svete maše, zadnjo nedeljo v septembru. Naj dobri Bog na priprošnjo nadangela svetega Mihaela, blagoslavlja vaše srce z močno vero, ki naj vas privede na kraj večnega veselja!

Lepo vas pozdravlja in želi dobro
Ciril Čuš, župnik.

Najnovejša novica

Nova navodila slovenskih škofov za sveto mašo26.06.2020 12:05:56

Slovenski škofje ordinariji smo, v skladu z ukrepi Vlade RS za preprečevanje širjenja epidemije COVID-19, sprejeli odločitev, da je obvezna nošnja zaščitnih mask v zaprtih cerkvenih prostorih. To še posebej velja za cerkve, kapele, pisarne, veroučne prostore idr. Odločitev stopi v veljavo od četrtka, 25. junija 2020, do preklica.

S tem odlokom se smiselno spreminjajo Navodila slovenskih škofov v slovenskih cerkvah v času začasne umiritve epidemije COVID-19, ki so stopila v veljavo 1. junija 2020. Navodila so spremenjena v naslednji točki:

1. točka:

b)    Vsak, ki vstopi v cerkev, je sam odgovoren za zaščito pred morebitno okužbo, tako kot to velja za vstopanje v druge javne prostore. Ob vstopu v cerkev si mora razkužiti roke, nadeti zaščitno masko in v cerkvi ohranjati medosebno razdaljo 1,5 metra (to ne velja za družine in člane skupnega gospodinjstva).

d)    Na koru so lahko organist in pevci, ki med seboj ohranjajo ustrezno razdaljo 1,5 metra. Pevci morajo uporabljati maske.

g)    Vernikom je dovoljeno deliti sveto obhajilo samo na roko. Delivec obhajila pri obhajanju nosi masko. Pred obhajilom in po njem si mora razkužiti roke.

Duhovnike prosimo, da na oglasnih deskah cerkva in spletnih straneh župnij primerno obvestijo vernike o obvezni nošnji mask.

Msgr. Stanislav Zore, ljubljanski nadškof metropolit in predsednik SŠK
Msgr. Alojzij Cvikl, mariborski nadškof metropolit in podpredsednik SŠK