Dobrodošli med nami

Pozdravljeni, dragi obiskovalec spletne strani naše Žetalske župnije!

Morda ste zašli na našo spletno stran zaradi radovednosti, ker ste član naše župnije, kakorkoli že, Vaš obisk izkoriščam, da vas vprašam:"Kako je z vašim veseljem?" Kdor želi drugim prinesti toplino tako kot naš nadangel Mihael, zavetnik naše župnije, mora imeti ogenj v sebi - ogenj veselja nad življenjem! Vedno se nam nekam mudi in pogosto rečemo:"Nimam časa." Z Vami pa naj ne bo tako. Pogosto se ustavite, da bomo imeli čas biti dober človek! Želim vam, da vas neizmerno veselje, da smo ljubljeni in odrešeni, nikdar nebi zapustilo, tudi v najbolj tesnih in temnih trenutkih vašega življenja ne!
Dobrodošli pa tudi v naši cerkvi. Žetalčani se radi družimo: pri sveti maši, na romanjih, pohodih na Donačko, miklavževanju, na materinski dan... še posebej slovesno praznujemo god svetega nadangela Mihaela. Če kdaj, potem Vas za to priložnost vabimo, da se udeležite slovesne svete maše, zadnjo nedeljo v septembru. Naj dobri Bog na priprošnjo nadangela svetega Mihaela, blagoslavlja vaše srce z močno vero, ki naj vas privede na kraj večnega veselja!

Lepo vas pozdravlja in želi dobro
Ciril Čuš, župnik.

Najnovejša novica

Nova navodila 29.03.2021 14:59:20

Navodila slovenskih škofov za čas do 25. aprila 2021

Slovenski škofje so se seznanili z novim Odlokom o začasni omejitvi kolektivnega uresničevanja verske svobode v Republiki Sloveniji (z dne 9. aprila 2021). Na osnovi omenjenega odloka so za čas do 25. aprila 2021 sprejeli naslednja navodila:

1. Vsi duhovniki in verniki naj okrepijo molitev za bolnike in konec epidemije.
  2. Svete maše se izvajajo samo v cerkvah in v skladu z določilom 30 m2 na osebo oz. člane istega gospodinjstva. V kolikor je površina verskega objekta manjša od 30 m2 je kljub temu lahko pri sveti maši navzoča ena oseba oz. člani istega gospodinjstva (družina).
  3. Petje pri verskih obredih  v prisotnosti vernikov ni dovoljeno. Med verskim obredom lahko na orgle igra organist oz. glasbeno spremlja drug instrumentalist. Petje je izjemoma dovoljeno pri svetih mašah, ki se prenašajo po TV oz. radiu in pri njih niso navzoči verniki.
  4. Verniki lahko prejemajo sveto obhajilo izven svete maše; duhovniki naj k obhajilu povabijo svoje vernike, ki se niso mogli udeležiti svete maše.
  5. Ob smiselnem upoštevanju določil za svete maše, je dovoljeno obhajanje zakramentov spovedi, krsta, poroke in drugih bogoslužij.
  6. Podeljevanje bolniškega maziljenja je dovoljeno ob upoštevanju vladnih odlokov in priporočil NIJZ.
  7. Ko se bo epidemiološka slika začela izboljševati, bodo škofije pripravile navodila za obhajanje prvih svetih obhajil in svetih birm ter jih posredovale župnikom.
  8. Verouk (kateheza) in vsa druga pastoralna dejavnost se do nadaljnjega izvaja na daljavo.
  9. Cerkveni pogrebi so dovoljeni v skladu z navodili komunalnih služb in predpisov vlade ter NIJZ.
  10. Župnijska pisarna je lahko odprta pod pogojem, da je naenkrat v pisarni poleg duhovnika samo ena oseba oz. člani istega gospodinjstva.

Dodatna pojasnila glede izvajanja verske in pastoralne dejavnosti so na voljo na posebni spletni strani.

Škofje pozivajo duhovnike, redovnice in redovnike, naj bodo na voljo vernikom ter naj pri tem upoštevajo vladne odloke in priporočila NIJZ za zaščito zdravja.

Škofje bodo navodila prilagajali glede na tedenske odločitve vlade.

Msgr. Stanislav Zore, ljubljanski nadškof metropolit in predsednik SŠK
Msgr. Alojzij Cvikl, mariborski nadškof metropolit in podpredsednik SŠK
Msgr. dr. Jurij Bizjak, koprski škof
Msgr. dr. Peter Štumpf, murskosoboški škof
Msgr. Andrej Glavan, novomeški škof
Gospod Rok Metličar, škofijski upravitelj Škofije Celje

Prihajajoči dogodek

Duhovna oskrba župnije v času covid 19od 2021-4-12 do 2021-5-2

Duhovna oskrba župnije v času korona virusa

1. OBHAJILO:  Možnost za obhajilo posameznika ali družina  je v ponedeljek, sredo, petek in soboto  od 17,00 ure do 18 ure. V nedeljo od 1030 ure do 1200 ure. Lahko darujete za potrebe Cerkve. Možnost imate, da me pokličete po telefonu: 031-888-276. V Stopercah v torek, četrtek od 17,00 ure do 18 ure in nedeljo od 8,30 ure do 9,30 ure.

2. SVETA SPOVED: Možnost,  ko je odprta cerkev v spovednici (pokličite 031-888-276) ali ko pridete k obhajilu - posamično.

3. ODPRTA CERKEV: Vsak dan od 8 ure do 19 ure  je odprta župnijska cerkev svetega nadangela Mihaela ter priložnost za molitev (posamično ali družina).  Ko boste prišli v cerkev upoštevajte medosebno razdaljo 1,5 m. Zaščitna maska in razkužitev rok. V Stopercah je odprta cerkev svetega Antona puščavnika torek,četrtek od 17 ure do 18,30 ure. V nedeljo od 8 ure do 9,30 ure.

4.. VEROUK:  Gradivo za verouk je na spletni strani SLOVENSKI KATEHETSKI URAD,  - OSNOVNO ŠOLSKA KATEHEZA Veroučenci vsak teden predelajo lekcijo iz učbenika in v delavnem zvezku naredijo nalogo. V primeru, da ne veste kakšnega vprašanja, lahko pokličete v župnišče ali 031-888-276. V času počitnic ni potrebno narediti lekcije.

5.  OZNANILA: Na Žetalski župnijski internetni strani so oznanila, mašni nameni in pridiga za nedeljo.

6. TELEVIZIJA – RADIO:    V veljavi ostanejo obstoječi prenosi svetih maš po televiziji (TV Exodus, TV Slovenija itd.) radiu (Radio Ognjišče, Radio Slovenija itd.)

Prosim, da si namestite na pameten telefon aplikacijo: »ostani zdrav«.

Rad vas imam, ostanite zdravi. Želim vam blagoslovljene velikonočne praznike.

Vaš župnik  Ciril Čuš

Življenjske misli

Beseda15.07.2014 12:40:54
Besede15.07.2014 12:40:16